Klondike Solitaire yra kortų žaidimas vienam žaidėjui, laikomas geriausiai žinomu ir populiariausiu kantrybės arba Solitaire žaidimo variantu.
Šiame straipsnyje sužinosite apie Klondike Solitaire taisykles ir populiariausius žaidimo versijas.
Klondike Solitaire žaidimo ypatybės
- Kortos – 52 kaladė be Joker.
- Žaidimo trukmė apie 5–10 minučių.
- Laimėjimą lemia įgūdžiai ar sėkmė? Sėkmė, tačiau įgūdžiai padeda dažniau laimėti.
- Taisyklės paprastos ir lengvai suprantamos net pradedantiesiems.
- Laimėjimo tikimybė – vidutinė.
Klondike Solitaire taisyklės
Solitaire Klondike taisyklės yra paprastos ir žaidžiant greitai tampa aišku, kur kortas galima dėti teisingai ir kur jos netinka.
- Kortos dedamos pradedant nuo tūzo ir tęsiant didėjančia tvarka pagal rūšį (širdys, būgnai, kryžiai, vynai).
- Kortomis galima žaisti iš stulpelių viršaus. Kortos dedamos mažėjančia tvarka (nuo karaliaus iki tūzo), keičiant spalvas (raudona po juoda arba juoda po raudona).
- Galima perkelti ne tik pavienes kortas, bet ir kortų grupes tarp skirtingų stulpelių, laikantis mažėjančio rango ir spalvų kaitos taisyklės.
- Kortos iš atsargų dalinamos po tris ir dedamos į išmestų kortų krūvelę. Iš šios krūvelės kortas galima perkelti į stulpelius arba į pagrindines krūveles.
- Jei stulpelyje atsiranda tuščia vieta, ją galima užpildyti karaliumi arba kortų seka, kuri prasideda karaliumi.
- Kai atsargos krūva baigiasi, išmestų kortų krūvelę galima sumaišyti ir naudoti iš naujo tiek kartų, kiek reikia.
Solitaire Klondike tikslas
Žaidimo tikslas – perkelti visas kortas į keturias pagrindines vietas. Kortos turi būti dedamos į šias vietas pagal tam tikrą seką, pradedant nuo tūzo ir baigiant karaliumi.
Eilėse kortos dedamos pagal skirtingas spalvas ir vertes: juoda korta dedama ant raudonos, o raudona – ant juodos, pradedant nuo didesnės kortos (karaliaus) ir baigiant mažesne (tūzu). Tuščias eilutes gali užpildyti tik karalius arba pilna karaliaus sekos kortų eilė.
Pradinė išdėstymo tvarka
Žaidimas pradedamas naudojantis septyniomis pagrindinėmis eilėmis su ten esančiomis kortomis.
Pirmoje eilėje – viena korta, antroje – dvi, trečioje – trys, ir taip toliau, o septintoje eilėje – septynios kortos. Kiekvienos eilės viršutinė korta atversta, kad galėtumėte pradėti žaidimą.
Kondike Solitaire variantai ir taisyklės
Žemiau trumpai apžvelgsime populiarius Solitaire Klondike kortų žaidimo variantus ir kaip jie žaidžiami.
Agnes (JAV variantas)
Šiame variante kortos būna išdėliotos į septynias krūveles, ir visos kortos yra prieinamos. Pagrindinės vietos pradedamos formuoti nuo kortos, kuri dalijama iš kaladės ir nustato, nuo kurios vertės pradėti statyti.
Easthaven (Aces Up)
21 korta išdalijama į septynias krūveles po tris kortas, iš kurių dvi yra apverstos, o viena – atversta. Tuščias vietas gali užpildyti tik karalius arba sekos, prasidedančios karaliumi.
Kai daugiau ėjimų atlikti neįmanoma, septynios naujos kortos išdalinamos ant lentelės, po vieną virš kiekvienos krūvelės.
Šis variantas taip pat gali būti žaidžiamas su dviem ar trimis kaladėmis, o dviem kaladėmis žaidžiant, jis vadinamas „Double Easthaven“ arba „Gypsy“.
Nine Across
Naudojamos devynios krūvelės vietoj septynių. Žaidėjas gali pasirinkti, kurios kortos sudarys pagrindines sekas.
Pavyzdžiui, jei yra atvertos vienos ar kelios aštuoniukės, žaidėjas gali pasirinkti pradėti statyti nuo jų, ir sekos bus 8-9-10-J-Q-K-tūzas-2-3-4-5-6-7. Kortos dalijamos po vieną tiek kartų, kiek reikia.
Somerset arba Usk
Visos kortos išdalinamos iš karto: 10 kortų pirmoje eilutėje, 9 kortos antroje, ir taip toliau, o paskutinėje eilutėje lieka 3 kortos.
Thumb and Pouch
Kortas galima statyti ant bet kokios spalvos ir pagal eiliškumą (pvz., ant širdžių damos gali būti statomas bet kuris valetas, tik ne širdžių).
Whitehead
Visos kortos yra atverstos. Statyti galima tik pagal spalvas (raudona ant raudonos, juoda ant juodos), o seką, sudarytą iš tos pačios rūšies kortų, galima perkelti kaip vieną vienetą. Tuščias vietas galima užpildyti bet kuria korta ar sekos eilute.
Westcliff (JAV variantas)
Išdalinamos 30 kortų į 10 krūvelių, po tris kortas (dvi apverstos ir viena atversta). Tuščias vietas galima užpildyti bet kuria žaidimo korta ar sekos eilute.
Kuipers
Šis žaidimo variantas toks pat, kaip ir klasikinis Kondike Solitaire, tik su aštuoniomis krūvelėmis vietoj septynių. Kortos apverčiamos po vieną, ir nėra ribojama, kiek kartų galima pereiti per užverstų kortų kaladę.
Išvados apie Klondike žaidimo taisyklės
Klondike Solitaire – tai įdomus kortų žaidimas, kuriame galite patikrinti savo mąstymo įgūdžius. Taisyklės yra paprastos, o žaidimas greitas, todėl lengvai pradėsite ir suprasite, kaip žaisti.
Skirtingi Klondike žaidimo variantai, kaip Agnes, Easthaven, ir Nine Across, suteikia galimybę išbandyti naujas strategijas.
DUK apie Solitaire Klondike
Kas yra Klondike Solitaire?
Klondike yra populiarus Solitaire kortų žaidimo variantas.
Ar galima laimėti kiekvieną Klondike žaidimą?
Ne, ne visi Klondike žaidimai yra laimimi. Laimėjimas priklauso nuo kortų išdėstymo ir žaidėjo pasirinkimų.
Kuo Klondike skiriasi nuo Solitaire?
Solitaire yra bendras žaidimų pavadinimas, o Klondike – vienas iš šio žaidimo variantų.
Kiek kortų naudojama Klondike žaidime?
Klondike žaidime naudojama 52 kortos.
Koks yra pagrindinis Klondike Solitaire žaidimo tikslas?
Pagrindinis Solitaire Klondike tikslas yra perkelti visas kortas į keturias pagrindines vietas pagal tam tikrą seką, pradedant nuo tūzo ir baigiant karaliumi.