Kortų būrimas – kas tai?

Tradicija klausti kortų apie permainas, būsimus įvykius ar likimą mena gilią senovę. Dažnai tam naudojamos specialios būrimo kortos, bet jas puikiai atstoja ir klasikinė kortų malka. Jei smalsaujate, kaip kortose įžvelgti žinutes apie ateitį, šis straipsnis kaip tik jums. Ne tik kortų žaidimai, bet ir kortų būrimas pravers norint neįprastai praleisti laiką su draugais, paįvairins teminius vakarėlius, mergvakarius ar paprastus susibūrimus, o gal net paskatins pasidomėti būrimo menu išsamiau.

kortu-burimai

Kortų būrimai – sudėtingas menas ar pramanas?

Vieniems kortų būrimas – rimtas reikalas, prilyginamas sudėtingam menui, reikalaujančiam talento ir išlavintos intuicijos. Kitiems kortų būrimai – tai smagi pramoga, būdas juokais pažvelgti į ateitį. Būrimus lydi nemažai prietarų. Tikima, kad jiems skirta malka turi būti nežaista ir niekad nenaudojama kitiems tikslams. Taip pat kortas esą reikia „prisijaukinti“ – įvynioti į mėgstamą šilko skarelę ir visur su savimi nešiotis, dažnai maišyti, reguliariai burti. Tiesa, su ta pačia kortų malka patariama burtis ne daugiau kaip tris kartus per dieną – vėliau neva kortos įsierzina ir gali pradėti sakyti netiesą.

Norint gerai burti būtina ne tik išmanyti kortų reikšmes ir dėliones, bet ir gebėti susieti paskirų kortų teikiamą informaciją, tinkamai ją interpretuoti. Kuo daugiau praktikuositės, tuo geresnius įgūdžius įgysite. Jei buriate kitam žmogui, vadinamajam klausėjui, stenkitės suvokti jo jausmus, išsiaiškinti, kas jam išties svarbu. Stebėkite, kada jis suklūsta, įsiklausykite į jo klausimus ir įvardijamas problemas. Jei kortų būrimas pranašauja liūdnas žinias, gerai pagalvokite, kaip jas pateikti. Tikras būrėjas niekada nesako, kad laukia nepagydomos ligos patalas, – verčiau paaiškina, kad reikėtų susirūpinti sveikata, apsilankyti pas gydytoją.

Jei buriate sau, patartina rūpimus klausimus ir svarbiausias dilemas užsirašyti ant popieriaus – tai padės nenuklysti aiškinantis kortų reikšmes. Galite vesti būrimų dienoraštį: žymėtis būrimo datas, užduotus klausimus ir gautus atsakymus. Taip galėsite tikrintis savo interpretacijas, matysite, ar kortų pranašystės pildosi, o gal likimo vaga pasisuko kita, nei tikėtasi, linkme.

Būrimas kortomis ir žmogaus psichologija

Ar kada susimąstėte, kiek daug apie žmogų gali pasakyti iš pažiūros nereikšmingos jo elgesio smulkmenos? Ir kaip jums atrodo, ar tikrai būrimas kortomis gali atskleisti įdomių faktų epie žmogaus psichologiją? Kai buriate kitam žmogui, atkreipkite dėmesį, kaip jis nukelia kortas. Tai gali duoti daug užuominų apie jo asmenybę ir jį jaudinančius dalykus, padės susigaudyti, kas jam neduoda ramybės, o kas nesvarbu.

būrimas-kortomis

Pavyzdžiui, jei žmogus nesistengia gerai išmaišyti kortų ir jas permaišo vos kelis kartus, greičiausiai jis nekantrauja gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Jei maišant malką dalis kortų staiga iškrinta, tai gali rodyti, kad klausėjas nepratęs maišyti kortų arba nejaukiai jaučiasi, nepasikliauja būrėju ar kortomis, galbūt net nėra tikras, ar nori burtis.

Jei perkeldamas kortas žmogus nuo malkos paima tik keletą viršutinių kortų arba atvirkščiai, palieka gulėti vos kelias, burtis jis tikriausiai atėjo nenoromis. Taip neįprastai nukeltos būrimo kortos išduoda, kad vengiama ką nors apie save atskleisti arba manoma, kad geriau jau nežinoti tikrojo atsakymo į jaudinantį klausimą.

Drovūs ir jautrūs žmonės kortas nukelia pasilenkę prie pat malkos, kone įbedę į ją nosį. Su tokiais klausėjais reikia elgtis labai atsargiai – jie linkę interpretacijas suvokti tiesiogiai, nors ir teigia, kad pranašyste abejoja.

Žmonės, kurie negali apsispręsti, ar kortų būrimas yra patikimas reikalas, kortas dažnai nukelią į kelias krūveles. Skeptikai kortas paprastai kelia atsainiai, o paprašyti jas išmaišyti, pasiūlys tą padaryti jums patiems.

Jei žmogus sėdi atsilošęs, sunėręs rankas ant krūtinės, užmetęs vieną koją ant kitos, tokia laikysena rodo gynybinę nuostatą, nenorą atsiverti, priimti informaciją. Tačiau kai tik kortos atskleidžia reikalo esmę, problemos šerdį, toks žmogus staiga palinksta į priekį ir atneria rankas. Kūno kalbą ypač naudinga stebėti, kai atėjusysis nelinkęs kalbėti.

burimas-is-kortu

Pravartu atkreipti dėmesį, kaip patys maišote ir perkeliate kortas. Neretai pastebėsite, kad netrokštate išgirsti atsakymo – matyt, baiminatės, kad jis nepatvirtintų blogų įtarimų.

Įdomus faktas

Galbūt tai tik sutapimas, bet galima atrasti kortų ryšį su laiko skaičiavimu. Malką sudaro 52 keturių šeimynų (rūšių) kortos – tiek metai turi savaičių; kiekvieną šeimyną sudaro 13 kortų – tiek metai turi mėnulio mėnesių.