Populiariausi stalo žaidimai vakarėliams

Atėjo laikas mesti į šalį visus išmaniuosius įrenginius ir susiburti geriems stalo žaidimams. Stalo žaidimų yra begalės ir todėl tarp tokios gausos sunku ką ir išsirinkti. Nesvarbu, kokius stalo žaidimus dažniausiai žaidžiate – kortų žaidimus ar video žaidimus, bet esame garantuoti, kad šie naujausi ir populiariausi stalo žaidimai jums tikrai patiks.

stalo-zaidimu-top

Stalo žaidimų TOP

Nereikia nė papildomai aiškintis, kad stalo žaidimų yra labai įvairių. Vieni daugiau orientuoti vaikams, kiti – šeimoms, o dar kiti skirti tik suaugusiems. Taip pat galima rinktis ir iš tokių stalo žaidimų, kurie yra skirti vienam žaidėjui. Nesvarbu, ar tai būtų kritiniu mąstymu paremtas stalo žaidimas, ar tiesiog linksmybės ir daugybė juoko – kiekvienas ras tai, kas jam tinka geriausiai.

„The Game of Life“

Stalo žaidimų TOP sąrašą pradedame nuo „The Game of Life“. Šis žaidimas yra velniškai smagus ir patrauklus tuo, kad jus jis sugrąžins į taip tolimą vaikystę. Visi žinome, jog bent kartą esate pagalvojęs, kaip gera ir smagu buvo šiame amžiaus tarpsny, todėl šio stalo žaidimo kūrėjai paplušėjo iš peties, kad jis būtų įdomus ir įtraukiantis. Šiame klasikiniame žaidime kiekvienas žaidėjas gauna po plastikinį automobilį (juk taip dažnai laukėte pilnametystės, kad galėtumėte su draugais pasivažinėti po rajoną), kad galėtų manevruoti aplink žaidimo lentą. Pati lenta vaizduoja judėjimą keliais gyvenimo etapais: nuo koledžo pasirinkimo iki malonaus išėjimo į pensiją. Žaidimo tikslas – eiti per gyvenimą priimant protingus (o kartais ir gal visai nepasiteisinančius) sprendimus ir galiausiai būti žaidėju, kuris išeina pirmasis ir turi daugiausiai pinigų. Be to, šis žaidimas gali būti naudojamas kaip edukacinė priemonė vaikams, skatinanti išmokti gyvenimo pamokas.

„Clue“

Visiems bent kažkiek patinka šnipinėti ir aiškintis sudėtingas ir painias situacijas. Tokiems smalsuoliams rekomenduojame rinktis stalo žaidimą „Clue“. Jis yra įtemptas žmogžudystės paslapčių perpintas žaidimas, kuris visus iki vieno paverčia detektyvais. Čia įtariamieji yra tik šeši, o jūs – vienas iš jų. Kad surastumėte užuominų, jums reikės perkeldinėti savo žaidimo figūrą per žaidimo lentoje pavaizduotus dvaro kambarius ir slaptus praėjimus. Svarbiausia – surasti kuo daugiau įkalčių. Lenktyniausite su savo žaidimo kolegomis, kad būtumėte pirmasis išnarpliojęs neaiškias visas šios paslapties dalis.

Candy Land taisyklės

„Candy Land“

O dabar keliaukime ten, kur spalvos ne tokios tamsios ir pilna linksmybių. Saldus stalo žaidimas „Candy Land“ yra mėgiamas vakaro žaidimų pasirinkimas, nes jis yra tinkamas net patiems mažiausiems šeimos nariams. Karalius Kandis pasiklysta, o žaidėjai vienas per kitą verčiasi galvomis, kad tik jį surastų. Žaidėjai paeiliui traukia kortą iš kortų krūvos, nurodančios, kur eiti lentoje. Kortelės nurodo kitą žingsnį bet kuria kito kvadrato spalva arba orientyro paveikslėliu. Laimi pirmasis žaidėjas, kuris pasiekė lentos galą ir surado karalių Kandį.

„Monopolis“

Šlovė stalo žaidimų žaidimui „Monopoly“! Nuo 1935-jų metų rinkoje pasirodęs stalo žaidimas iki šiol puikuojasi reitingų viršūnėse. Šis nekilnojamojo turto pirkimo žaidimas reikalauja rizikos ir sėkmės, nes žaidėjai perka nekilnojamąjį turtą ir jais prekiauja bei stengiasi nepakliūti į kalėjimą (kartais, praktika rodo, kad visai ir neblogai jame patūnoti, jei kišenėse švilpauja vėjai). Jei žaidėjai turi lėšų – jiems leidžiama pirkti nekilnojamąjį turtą ir tuomet kasti duobę likusiems vakaro žaidėjams.

Ne itin malonus reikalas, kai reikia susimokėti vien už tai, kad fortūna nulėmė, jog būtent ant to langelio turi atsistoti, bet žaidimas yra žaidimas, todėl nusibraukiame visas ašaras ir judame toliau. Žaidime būsite nugalėtojas tuomet, kai priversite visus kitus bankrutuoti. Patikimiausias kelias šio tikslo link – prisipirkti nekilnojamojo turto toje pačioje lentos dalyje ir susikurti monopolį, o tada būsite tikra pinigų siurbimo mašina. Plačiau apie žaidimą „Monopolis“.

„Scrable“

Žaidimas „Scrable“ patiks tiems, kam žodžiai ritasi kaip lavina. Tai tarsi milžiniškas žodžių kratinys su begalinėmis galimybėmis. Žaidėjai turi padėti tam tikrą skaičių medinių raidžių plytelių, o kiekvienai raidei priskiriama skirtinga taško vertė. Svarbu nedelsti ir pradėti analizuoti raidžių plyteles, kad kuo greičiau pamatytumėte, kokius galimus žodžių junginius galite sukurti. Iš anksto pasirūpinkite rašikliu ir popieriumi, kad galėtumėte sekti savo balus. Taip pat pravers ir žodynas – turėkite jį po ranka, nes jis pasitarnaus tada, kai kils abejonių dėl žodžio tikslumo. Kai kiekvienas žaidėjas panaudoja visas savo plyteles, žaidimas baigiasi ir taškai suskaičiuojami ir tas, kuris turi daugiausiai – gali užriesti nosį, nes jis ir yra to žaidimo turo laimėtojas.

Kokie stalo žaidimai populiariausi šį sezoną?

Šį sezoną patys populiariausi stalo žaidimai yra: „The Game of Life“, „Clue“, „Candy Land“, „Monopoly“, „Scrable“, „Betrayal at House on the Hill“, „Pandemic“, „Wingspan“, „Disney Villainous“, „Blockbuster: The Game“, „Scrawl“ ir t.t.

Nuo kelių metų galima žaisti šiuos stalo žaidimus?

Šiuos stalo žaidimus rekomenduojama žaisti nuo 6+ metų amžiaus.

Keli žaidėjai gali žaisti populiariausius stalo žaidimus?

Šiuos stalo žaidimus gali žaisti 2 ir daugiau žaidėjų.

Geriausi stalo žaidimai visame pasaulyje

Taigi, kokie geriausi stalo žaidimai žaidžiami visame pasaulyje ir yra pelnę garbingas pirmas vietas žaidimų topuose?

„Betrayal at House on the Hill“

Naujausi apklausų rezultatai patvirtina, jog „Betrayal at House on the Hill“ vienareikšmiškai yra geriausias stalo žaidimas suaugusiems. Šis stalo žaidimas yra įtraukiantis, nes žaidėjai nukeliami į dvarą, kuriame turi atidengti kambarius po kambario, o juose kažkas laukia ir tai – tikrai nemalonus siurprizas. Tai naujoviškas, įsimintinas ir netgi šiek tiek įtampos keliantis stalo žaidimas. Visi žaidėjai turi dirbti drauge, kad pavyktų ištrūkti gyviems, bet ar tai tikrai įmanoma, kai vienas iš jų gali būti persirengęs išdavikas? Šio žaidimo yra keletas leidimų, o pats naujausias – tiesiog fantastiškas. Jame yra puikūs meno kūriniai, 50 visiškai naujų scenarijų, patobulintos miniatiūros ir supaprastinta mechanika, dėl kurios žaidimas tampa sklandesnis.

stalo-zaidimai-vakareliams-pandemic

„Pandemic“

Tiems, kam patinka psichologija, reikėtų rinktis stalo žaidimą „Pandemic“. Žaidėjai čia pavirsta į specialistus, kovojančiais su įvairiomis ligomis. Jų misija – gydyti ligų židinius ir tirti kiekvieno iš keturių marų gydymo būdus. Žaidimo lentoje pavaizduoti keli pagrindiniai Žemės gyventojų centrai. Kiekviename posūkyje žaidėjas gali atlikti iki keturių veiksmų, kad galėtų keliauti tarp miestų, gydyti užkrėstus gyventojus, atrasti vaistą arba pastatyti tyrimų stotį. Kortų kaladė – apgaulingas reikalas šiame žaidime, nes ji ne tik suteikia žaidėjams minėtus gebėjimus, bet ir epidemijas (ligų aktyvumą greitinančios ir sustiprinančios kortelės). Antroji, atskira kortų kaladė, kontroliuoja įprastą infekcijų plitimą. Kiekvienas žaidėjas čia atlieka itin svarbų vaidmenį komandoje, todėl kiekvienas jų turi planuoti savo strategiją taip, kad nugalėtų ligas.

„Wingspan“

Nuo sunkių darbų reikia ir pailsėti, todėl tokiam tikslui geriausiai tiks labiausiai atpalaiduojantis stalo žaidimas „Wingspan“. Šis žaidimas ypač patiks paukščių puoselėtojams, nes kiekvienas žaidime esantis paukštis pratęsia galingų derinių grandinę vienoje iš jūsų buveinių (veiksmų). Pastarosiose galima dėti kiaušinius naudojant įvairių spalvų kiaušinių miniatiūras ar kaupti maisto atsargas. Laimėtoju laikomas tas žaidėjas, kuris surenka daugiausiai taškų po keturių raundų. Šis žaidimas panašus į „Terraforming Mars“ ir „Gizmos“ stalo žaidimus, todėl jei patiko jie – patiks ir „Wingspan“.

Stalo žaidimai dviems

Keliaukime prie stalo žaidimo, skirtų dviem žaidėjams. Juk ne visada norisi šurmulio jaukų, lietingą vakarą savo namuose, tad geriausia išeitimi tampa populiariausi stalo žaidimai dviems. Ramybė taip pat labai aktualus klausimas, todėl ir žaidimų šiai progai taip pat yra.

„Disney Villainous“

Vienas geriausių stalo žaidimų – „Disney Villainous“. Pasirinkite Disnėjaus piktadario vaidmenį ir pirmyn. Norėdami laimėti šį žaidimą, turite gerai įsigilinti į savo personažo unikalius sugebėjimus ir sužinoti, kaip pasiekti savo istorija pagrįstą tikslą. To pasiekti jums padės piktadarių vadovas. Žaidime egzistuoja šeši skirtingi piktadariai ir kiekvienas iš jų pergalę pasiekia skirtingu keliu. Kai tik žaidėjas įvykdo savo piktadarių tikslą – žaidimas baigiasi ir tas žaidėjas yra nugalėtojas.

sushi-go-stalo-žaidimas

„Sushi Go“

Išskirtiniems šeimos vakarams prie stalo žaidimų rekomenduojame pasirinkti „Sushi Go“. Jame gali žaisti nuo dviejų iki penkių žaidėjų, o sunkumo lygis – lengvas, tad jeigu yra šeimos narių, kurie dar neperkopę dviženklio skaičiaus amžiaus – šiuo žaidimu nenusivilsite. Tai paprastas kortelių rinkimo ir perleidimo žaidimas, kuriame kiekvieną kartą, kai perduodate kortas, jūs gaunate mažesnę kombinaciją. Galiausiai žaidimo eigoje kiekvienam žaidėjui liks po vieną kortą ir neliks kito pasirinkimo, kaip tik ją žaisti. Vieną žaidimą sudaro trys raundai. Laimi tas, kuris turi daugiausiai taškų po visų trijų turų. Lygiųjų atveju laimi tas, kuris turi daugiausiai pudingo kortelių.

Stalo žaidimai vakarėliams

Taip populiariausi stalo žaidimai turi net keletą kategorijų, kad būtų lengviau juos išsirinkti pagal tam tikrus poreikius. Taigi dabar aptarsime, kokie yra stalo žaidimai vakarėliams.

„Blockbuster: The Game“

Pradėkime nuo „Blockbuster: The Game“. Veiksmas vakarėliuose sukasi labai greitai, todėl ir populiariausi stalo žaidimai neturėtų būti per ilgi. Būtent šia savybe ir pasižymi „Blockbuster“ stalo žaidimas. Ir jis yra skirtas filmų mėgėjams. Žinoma, žaisti gali visi, bet labiausiai jis patiks tiems, kas yra filmų fanatikai. Žaidėjai stengiasi pateikti užuominų ir atspėti filmų pavadinimus, kol nesibaigs laikas. Pirmasis žaidėjas (arba komanda), surinkęs aštuonių žanrų filmų pavadinimus, laimi. Priklausomai nuo to, kiek žaidėjų žais, jis žaidžiamas iki 60 minučių.

„One Night Ultimate Werewolf“

O dabar persikūnykime į kokį nors personažą. Tai gali būti vilkolakis ar bet koks kitas specialus personažas. To reikalauja „One Night Ultimate Werewolf“ stalo žaidimas. Po to jūsų pagrindinis darbas yra išsiaiškinti, kas yra vilkolakiai ir nužudyti bent vieną iš jų, kad laimėtumėte. O jei jau pats tapote vilkolakiu… laimėti tikrai nepavyks! Skirtingai nuo daugelio kitų žaidimų, šis žaidimas reikalauja tiksliai išsiaiškinti, kas nutiko per tą vieną naktį, kai daugelis žaidėjų atliko neatskleistą ypatingą veiksmą. Kiekvieno žaidimo pabaigoje teks balsuoti už žaidėją, kuris nėra jūsų komandoje. Tas, kuris surinko daugiausiai balsų, žaidimo kalba kalbant yra „nužudomas“. Jei žuvo vilkolakis – laimi visi kaimo komandos nariai. Jei nežuvo nė vienas vilkolakis – laimi vilkolakių komanda.

Scrawl-stalo-žaidimai-dviems

„Scrawl“

Laikas atskleisti meninius sugebėjimus su „Scrawl“ stalo žaidimu. Už baisiausius piešinius ir juokingus spėjimus – jūs šiame žaidime gausite taškus. Taip taip, kuo baisiau – tuo geriau. Laimi pirmasis žaidėjas, surinkęs dviem taškais daugiau nei žaidėjų skaičius. Tuščioje lentos pusėje žaidėjams reikia pabandyti nupiešti geriausią kortelės žodžio ar frazės interpretaciją. Reikia laikytis tik vienos taisyklės – negalima vartoti žodžių. Kai visi baigia piešti piešinį, bandoma atspėti, kas nupiešta.

Nesvarbu iš kurios kategorijos rinksitės stalo žaidimus: ar tai bus geriausi stalo žaidimai, ar populiariausi stalo žaidimai, ar tiesiog stalo žaidimai vakarėliams – visi jie garantuos puikiai praleistą laiką. Prieš pasirinkdami, pagalvokite apie tai, kas žais, kokio amžiaus žaidėjai susirinks, kokie jų pomėgiai, kad visi rastumėte bendrą kalbą ir itin smagiai praleistumėte laiką.