Ligretto taisyklės

Ligretto žaidimas yra greitas ir gyvas, kuomet reikia atkreipti dėmesį į savo ir kitų žaidėjų kortas. Šį žaidimą gali žaisti ir juo mėgautis visa šeima. Tačiau kokios yra Ligretto taisyklės? Netrukus tai išsiaiškinsime!

Kas yra Ligretto žaidimas?

Ligretto – tai kortų žaidimas, kurį gali žaisti nuo dviejų iki dvylikos žaidėjų. Dabartinio pavidalo žaidimą sukūrė Michael Michaels, o 1988 m. išleido Vokietijos bendrovė „Rosengarten Spiele“. 

Nuo 2000 m. žaidimą leidžia Berlyno įmonė „Schmidt-Spiele“. Nuo 2009 m. mėlynąją žaidimo versiją Šiaurės Amerikai ir kitoms anglakalbėms šalims išleido „Playroom Entertainment“.

Žaidimo tikslas – greičiau už kitus žaidėjus atsikratyti savo kortų išmetant jas stalo viduryje. Visi žaidėjai žaidžia vienu metu.

Ligretto žaidimas pagrįstas ir panašus į „Dutch Blitz“. Abiejuose kortų žaidimuose naudojamos specialiai atspausdintos kortos.

Žaidimo principas beveik identiškas „Nerts“ žaidimui, kuris žaidžiamas su standartinėmis žaidimo kortomis ir savo ruožtu pagrįstas klasikiniu „Klondike Solitaire“ variantu „Canfield“.

Ligretto-kortu-zaidimas

Kokios yra Ligretto taisyklės?

Ligretto žaidime naudojama unikali 160 kortų kaladė. Žaidimo kortos yra raudonos, žalios, geltonos arba mėlynos spalvos. Jos sunumeruota nuo 1 iki 10.

Kiekvienas žaidėjas gauna po 40 kortų (po dešimt kiekvienos spalvos kortų), kurių kitoje pusėje yra išskirtinis, tik tam žaidėjui būdingas dizainas.

Išdėstymas

Priklausomai nuo ant jų esančių simbolių, kortos suskirstomos į atskiras kalades po 40 kortų. Kiekvienas žaidėjas gauna po vieną gerai išmaišytą kaladę. Atverstų kortų skaičius priklauso nuo to, kiek žaidėjų dalyvauja žaidime:

  • 2 žaidėjai – 5 atverstos kortos;
  • 3 žaidėjai – 4 atverstos kortos;
  • 4 žaidėjai (ar daugiau) – 3 atverstos kortos.

Atverstos kortos vadinamos „žaidėjo eile“. Paguldžius šias kortas ant stalo, iš savo kaladės paimama dar po 10 kortų, kurios atverčiamos ir pasidedamos greta savęs. Tai vadinama Ligreto malka. 

Žaidimo eiga

Žaidimas pradedamas kažkam iš žaidėjų sušukus „Ligretto“! Tai ženklas kuo greičiau atsikratyti savo kortų. Kortos dedamos stalo viduryje. Pagal Ligretto taisykles, ant kortos esantys numeriai nurodo, ką su jomis daryti.

Numeriu 1 pažymėta korta pradedamos naujos krūvelės. Ji dedama tiesiai ant stalo. Toliau viena ant kitos dedamos tik tos pačios spalvos kortos, ant kurių užrašytas vienetu didesnis skaičius. 

skirtingi-Ligreto-variantai

Pvz., raudoną korta 3 dedama ant raudonos kortos, kurios numeris – 2. Atkreipkite dėmesį, kad numeriu 1 pažymėta raudona korta dedama tiesiai ant stalo.

Vienu metu ant stalo gali būti net kelios, nuolat pildomos vienos spalvos kortų krūvelės. Čia nesvarbus eiliškumas – kortos gali būti dedamos ant bet kurios stalo viduryje esančios krūvelės. 

Ligretto taisyklės nurodo, jog pirmiausia imamos eilėje arba malkoje esančios kortos. Jei čia nėra tinkamų kortų, imamos trys viršutinės slaptosios kaladės kortos. Jei ir tarp jų nėra tinkamų kortų, jos užverčiamos. Tai padarius, imamos trys naujos kortos. 

Paėmus bent kiek kortų iš savo „eilės“, ji pildoma iš Ligretto malkos. Nuo jos viršaus paimtomis kortomis užpildoma eilė tam, kad ji būtų pilna. Užbaigus Ligretto malką, sušunkama „Ligretto stop!“

Ligretto taškų skaičiavimas

Slaptoje kaladėje ir eilėje esančios kortos neskaičiuojamos. Jos patraukiamos. Ant stalo esančios kortos surūšiuojamos pagal jų simbolius. Už kiekvieną ant stalo padėtą kortą skiriama po 1 tašką. Kam priklauso korta, nustatoma pagal ant jos nugarėlės esantį simbolį. 

Galiausiai skaičiuojamos Ligretto malkoje likusios kortos. Už kiekvieną čia esančią kortą atimami 2 taškai. Laimi daugiausia taškų surinkęs žaidėjas.

Ligretto įdomybės

  • Egzistuoja keletas skirtingų Ligretto variantų raudonos, mėlynos ir žalios spalvos dėžutėse. Kiekvieną jų gali žaisti iki keturių žaidėjų, tačiau galite sujungti skirtingus rinkinius ir pritaikyti juos didesnei žaidėjų grupei, t. y. iki 12 žaidėjų. Tam bus reikalingi trys skirtingi rinkiniai.
  • Kitaip nei daugelyje kortų žaidimų, kuriuose reikia atlikti ėjimus, Ligretto žaidžiamas vienu metu. Tai suteikia žaidimui chaotiškumo ir azarto, nes žaidėjai skuba sužaisti greičiau už priešininkus.
  • Ligretto ne tik smagus, bet ir naudingas ugdyti refleksams, stebėjimo įgūdžiams ir gebėjimui greitai priimti sprendimus. Jis gali būti ypač naudingas vaikams, gerinantiems rankų ir akių koordinaciją ar mokantis atpažinti skaičius.
  • Šis žaidimas panašus į kitus greituosius kortų žaidimus, pavyzdžiui, „Dutch Blitz“, kuris remiasi tradiciniu žaidimu „Nerts“ (dar vadinamu „Pounce“ arba „Peanuts“). Šie žaidimai turi bendrą protėvį – XIX a. žaidimą „Demonas“. 

Ligretto taisyklės – išvados

Apibendrinant galima pasakyti, kad Ligretto yra greitas ir įtraukiantis kortų žaidimas, kuriuo gali mėgautis ir šeimos, ir draugai. Unikalios Ligretto taisyklės ir dinamiškas procesas paverčia jį ypač įdomiu žaidimu, kur sėkmę lemia mąstymas ir greita reakcija. 

DUK – Ligretto taisyklės

Kas yra Ligretto❓

Ligretto yra greitas kortų žaidimas, kuriame gali dalyvauti nuo 2 iki 12 žaidėjų. Žaidimas reikalauja greitos reakcijos ir dėmesingumo.

Kaip žaisti Ligretto❓

Žaidėjai vienu metu stengiasi atsikratyti savo kortų, dėdami jas į stalo vidurį. Tikslas – kuo greičiau sudėti kortas pagal spalvas didėjančia tvarka.

Kas sudaro Ligretto kaladę❓

Ligretto kaladė sudaryta iš 160 kortų, padalintų į keturias spalvas (raudona, žalia, geltona, mėlyna), kiekviena spalva numeruota nuo 1 iki 10. Kiekvienas žaidėjas gauna 40 kortų (po dešimt kiekvienos spalvos).

Kaip laimėti Ligretto❓

Laimima surinkus daugiausia taškų. Taškai gaunami už žaidimo metu ant centrinio krūvelės padėtas kortas. Kiekviena padėta korta duoda vieną tašką, o žaidimo pabaigoje likusios Ligretto malkos kortos atima po du taškus už kiekvieną joje esančią kortą.

Ar žaidimas Ligretto sudėtingas❓

Ligretto stalo žaidimas nėra sudėtingas, jį gali žaisti vaikai nuo 8 metų amžiaus.

Kuo skiriasi Ligretto kortų žaidimo variantai – mėlynas, žalias, raudonas❓

Ligretto kortų žaidimo mėlynas, žalias ir raudonas variantai skiriasi tik kortų dizainu ir spalvų schemomis, tačiau pagrindinės žaidimo taisyklės ir mechanika yra identiška visiems variantams.