Pasjansas Voras

Vienas populiariausių kortų dėliojimo žaidimų-pasjansų yra vadinamasis Spider Solitaire, kuris lietuviškai verčiamas į Pasjansas Voras. Žaisdami šį žaidimą net nepastebėsite, kaip jis jus įtrauks ir prie jo praleisite ne vieną valandėlę. Galima paminėti, jog visi pasjansai ir kortų žaidimai yra puikūs strategiją ir mąstymą lavinantis žaidimai, todėl išbandyti savo jėgas tikrai verta!

auksinis-voras-žaidimas

Kortų žaidimas Voras

Įdomu, jog žaidžiant Pasjansą Vorą, žaidimo baigį lemia įgūdžiai ir gebėjimas numatyti tolesnius ėjimus, o ne sėkmė kaip būdinga daugeliui kitų pasjansų. Šio žaidimo laimėjimo tikimybė siekia net 99%. Tačiau per anksti džiaugtis irgi neverta – žaidimą laimėsite tik sukūrę nepriekaištingą strategiją. Būtent dėl šių ypatybių žaidimas Voras yra taip plačiai mėgstamas ir žaidžiamas. Juk taip smagu žinoti, jog pergalę pasiekėte savo protu ir sumanumu.

3 žaidimo lygiai

Visų pirma mums reikės tradicinės 52 kortų kaladės (priklausomai nuo norimo žaidimo sunkumo ir ilgumo galima pasirinkti daugiau kortų kortų kaladžių, pvz. 2 ar net 3). Jeigu nuspręsite žaisti su įprasta kortų kalade (o bandyti tikrai rekomenuojame) žaidimas iš pradžių gali būti pasirodyti sunkus. Tačiau reikia tik daugiau laiko:) Žinoma, jeigu žaisite internete, priklausomai nuo norimo lygio galėsite žaisti ir su mažiau kortų. Skiriami tokie žaidimo lygiai:

  • Lengvas žaidimas. Pasirinkę šį žaidimo variantą, žaisite tik su viena kortų šeimyna, bet kortų vis tiek turėsite 52. Taip yra dėl to, nes internetiniai žaidimai turi neaprėpiamus informacijos lobynus, todėl žaisti galėsite taip, kaip norite. Norint žaisti su įprastomis kortomis, reikėtų turėti bent 4 kortų kaladės, iš kurių turėtumėte išsirinkti vienos šeimynos kortas.
  • Vidutinio sunkumo žaidimas. Vidutinio sunkumo žaidime sutiksite jau dviejų šeimynų kortas. Pavyzdžiui, širdis ir kryžius ar vynus ir čirvus. Vėlgi, pasitelkę savo įgūžius ir loginį mąstymą turėsite visas kortas sudėlioti į taisyklingas rietuves.
  • Sunkus žaidimas. Šį žaidimo būdą renkasi profesionalūs ir savo  jėgomis tikrai pasitikintys žaidėjai. Na arba tie, kurie nori žaisti su fizinėmis kortomis, o ne internete. Šiame Vore reikės dėlioti visų šeimynų kortas. Gali būti, jog užtruksite daug ilgiau nei žaisdami vidutinio sunkumo žaidimą, bet tikrai verta!

Auksinis voras žaidimas – tikrai turtingas!

Kitaip nei įprastas pasjansas, su kurio istorija jau susipažinome, žaidimas Auksinis voras – sudėtingesnis. Kaip jau minėjome, čia galima pasirinkti įvairių žaidimo lygių ir variantų. Taigi, nuo ko pradedame? Visų pirma, žaidžiant su įprasta kortų kalade reikia turėti nemažai vietos ant stalo, nes kortas reikės dėlioti tam tikroje vietoje. Stalo centre pasilikite vietos kortų dėstymui, viršuje (dažnausiai dešinėje) palikite vietos 4 kortų rietuvėms sudėti. Apačioje palikite vietos kortų kaladei.

Kiek reikės kortų?

Jeigu žaidžiame su 2 kortų kaladėmis (iš viso 104 kortomis), pusė kortų (52) padalinkite į 8 krūveles. 4 krūvelės turės po 6 kortas, o likusios 4 krūvelės po 7 kortas. Viršutinė visų krūvelių korta turi būti atversta, visos kitos užverstos. Likusias kortas pasidėkite, vėliau šios kaladės kortomis reikės papildyti žaidimą.

Jūsų tikslas – visas žaidimo kortas sudėti į rietuves pagal kortų rangą. Pradėti dėlioti reikia nuo karaliaus ir pabaigti tūzu. Jeigu žaisite tik su vienos spalvos ir šeimos kortomis, pavyzdžiui, širdimis, daug klausimų kilti neturėtų. Jeigu nuspręsite žaisti su daugiau šeimų – kortas galėsite maišyti, norėdami palengvinti galutinį kortų rietuvės išdėliojimą. Vadinasi, kortas galite maišyti, bet galutiniame variante vis tiek turėsite kortas sudėlioti taip kaip reikia.

kortu-zaidimas-pasjansas-voras

Svarbu paminėti, jog ir maišydami šeimas, ir žaisdami su viena šeima kortas reikia dėlioti pagal mažėjimo rangą. Sudėtas kortų eilutes galitė kilnoti nuo vienos kortų krūvelės ant kitos. Pavyzdžiui, sudėliojote 3, 4, 5 kortas, o ant gretimos krūvelės matote 6 – vadinasi tą kortų eilutę turite dėti ant 6. Perkėlus korteles, reikia atversti po vieną, po jomis buvusią kortą. Kai nutiks taip, jog ėjimų neliks – į pagalbą pasitelkite likusią kortų krūvelę. Ant kiekvienos kortų krūvelės dėliokite po vieną atverstą kortą. Pastaba! Dėliojant papildomas kortas, visos 8 kortų krūvelės privalo turėti bent po 1 kortą.

Prieš pradėdami žaisti, atidžiai apžvelkite žaidimo lauką. Paieškokite tūzų, atkreipkite dėmesį, kuriose jis vietose. Taip pat planuokite savo ėjimus ir tik tada imkitės veiksmų. Kokį žaidimo būdą pasirinksite – kortas dėliosite su įprasta kortų kalade ar jas rinksite kompiuterio ar mobiliojo ekrane – visai nesvarbu! Svarbiausia geras laikas ir dar geresnė smegenų mankšta. Net neabejojame, Pasjansas Voras – legendinis žaidimas, kuris tikriausiai populiarus išliks dar labai ilgai!