Pokeris – vienas mėgstamiausių kortų žaidimų. Jo gerbėjų sutiksite visame pasaulyje. Nors žaidžiamas ir lošimo namuose, pokeris vis plačiau įsitvirtina kaip sporto šaka ir laisvalaikio leidimo būdas. Pokerio žaidėjas turi ne tik gebėti numatyti galimus variantus, bet ir išmanyti psichologiją. Reikia stebėti varžovus, jų reakcijas ir veiksmus, stengtis slėpti emocijas, blefuoti, neišsiduoti. Kaip tik tai ir paaiškina, kodėl šis žaidimas toks patrauklus ir įdomus.
Pokerio taisyklės
Pokeris žaidžiamas 52 kortų malka. Kortos pagal rangą išsidėsčiosios nuo tūzo ir tūzo, kitaip tariant, tūzas gali būti ir aukščiausia, ir žemiausia korta. Kortų šeimynos (rūšys) svarbios, bet nė viena nėra labiau vertinama nei kita, t. y. kozirių nėra. Pokeris pritaikytas žaisti keletui žmonių – paprastai nuo trijų iki septynių, tačiau kai kuriuose žaidimuose prie stalo susėda ir daugiau.
Per padalijimą kiekvienas žaidėjas gauna nuo 2 iki 7 ir daugiau kortų. Pokeriui būdingi statymai (paprastai žetonais; lošimo namuose – pinigais), varžovo klaidinimas (blefavimas). Sužaidus padalijimą žaidėjai atverčia kortas ir laimėtoju skelbiamas tas, kurio imtis (turimų kortų derinys) yra aukščiausios vertės. Vertė nustatoma pagal tai, kiek kokios rūšies ir vertės kortų tą imtį sudaro. Taigi pokerio esmė – sudaryti geriausią galimą imtį.
Pokerio kombinacijos
Pokerio kombinacijos nnuo aukščiausios iki žemiausios:
Karališkoji šeimyna
Karališkoji šeimyna (Royal flush) – aukščiausia įmanoma imtis. Ją sudaro tos pačios šeimynos (rūšies) tūzas, karalius, dama, valetas ir dešimtakė.
Vienos šeimynos eilė
Vienos šeimynos eilė (Straight flush) – imtis, kurios kortos tos pačios šeimynos (rūšies) ir išsidėsčiusios pagal rangą. Tūzas gali būti ir žemiausia korta – jei imtį sudaro penkakė, keturakė, triakė, dviakė ir tūzas.
Keturios vienodos
Keturios vienodos (Four of a kind) – tai imtis, kurioje yra keturios vienodo rango (vienvardės) kortos ir penkta atsitiktinė. Aukščiausiai vertinama imtis iš keturių tūzų ir bet kurios kitos kortos, taip pat imtis iš keturių karalių ir tūzo. Visos kitos šios rūšies imtys vertinamos įprastai, pagal rangą.
Pilni namai
Pilni namai (Full house) – imtis, kurioje yra dviejų rangų kortos. Vieno rango kortų yra trys, kito – dvi. Viršesnė ta imtis, kurios trys vienodo rango kortos aukštesnės.
Šeimyna
Šeimyna (Flush) – tos pačios šeimynos (rūšies) kortų imtis. Imties vertė nustatoma pagal aukščiausios kortos rangą. Pavyzdžiui, jei vienas žaidėjas turi penkias širdžių kortas, iš kurių aukščiausia yra karalius, o kitas – penkias būgnų kortas, iš kurių aukščiausia yra dama, laimės pirmas žaidėjas. Jei abiejų žaidėjų aukščiausios kortos vienodo rango (vienvardės), tada lyginama antra pagal rangą korta, o jei vienoda ir ši, – trečia. Būna ir taip, kad abiejų žaidejų keturios stipriausios kortos yra vienodo rango ir tik penktoji, žemiausioji, skiriasi. Jos rangas ir nulemia imties vertę.
Eilė
Eilė (Straight) – tai imtis, kurią sudaro skirtingų šeimynų, bet iš eilės pagal rangą išsirikiavusios kortos. Viršesnė ta imtis, kurioje yra aukščiausia korta. Viršesnė ta imtis, kurioje yra aukščiausia korta. Pavyzdžiui, vienas žaidėjas turi šias skirtingų šeimynų kortas: damą, valetą, dešimtakę, devynakę, aštuonakę, septynakę ir šešakę. Laimės pirmas žaidėjas.
Trys vienodos
Trys vienodos (Three of a kind) – imtis, kurios trys kortos yra to paties rango (vienvardės), o kitos bet kokios. Viršesnė ta imtis, kurios trijulė aukštesnio rango. Pavyzdžiui, jei vienas žaidėjas turi tris karalius, o kitas – tris damas, laimės pirmas žaidėjas.
Dvi poros
Dvi poros (Two pair) – tai imtis, kurioje yra dvi vienodo rango (vienvardžių) kortų poros ir viena atsitiktinė korta. Viršesnė ta imtis, kurios viena iš porų yra aukštesnio rango. Pavyzdžiui, dviejų tūzų ir dviejų penkakių imtis viršesnė už imtį, kurioje yra du karaliai ir dvi dešimtakės, bet ši pranoksta dviejų karalių ir dviejų devynakių imtį.
Pora
Pora (A pair) – imtis, kurią sudaro vienodo rango (vienvardžių) kortų pora ir trys bet kokios kitos kortos. Imties vertė nustatoma pagal poros rangą. Jei ir vieno, ir kito žaidėjo turimos poros yra vienodo rango, tada lyginami kitų trijų kortų rangai. Laimi tas, kuris turi aukštesnio rango kortą.
Aukščiausioji korta
Aukščiausioji korta (High card) – imtis, kurią sudaro skirtingo rango ir skirtingų šeimynų kortos. Vis dėlto net ir tokia imtis gali laimėti – jei sėkmingesnių kortų neturi ir kiti žaidėjai. Tokios imtys lyginamos pagal aukščiausios vertės kortą, jei šios vienodos, tada – pagal antrą aukščiausiąją ir pan.