Visiems puikiai žinomi žaidimai kortomis praskaidrina net ir nuobodžiausią vakarą. Norime su jumis pasidalinti trijų tradicinių kortų žaidimų taisyklėmis. Kuris tradicinis kortų žaidimas yra tavo mėgstamiausias?
Kortų žaidimas Melagis
Šį vieną paprasčiausių kortų žaidimų mėgsta ir vaikai, ir suaugusieji. Jis gali tapti puikia pramoga didelei kompanijai, susibūrusiai prie židinio ar laužo. Žinoma, žaisti galima ir dviese.
Taisyklės
Žaidėjų skaičius neribojamas. Žaidžiama 36 arba 52 kortų malka, o jei žaidėjų tikrai daug, tai ir su dviem. Svarbiausia išdalyti visas kortas. Žaidžiama pagal laikrodžio rodyklę.
Pirmas pradeda žaisti žaidėjas, sėdintis dalytojui iš kairės. Jis padeda ant stalo tris užverstas kortas ir paskelbia, kokias kortas išmetė. Skelbti galima tik vienvardes, vienodo rango, kortas, pavyzdžiui, „trys valetai”, „trys aštuonakės”. Tačiau mesti galima bet kokias – svarbiausiai talentingai meluoti. Dar kairiau sėdintis žaidėjas turi pasakyti, ar tiki kaimyno žodžiais. Tuomet šis atverčia išmestas kortas. Jei paaiškėja, kad sakyta teisybė, bet tuo nepatikėta, tas kitas žaidėjas turi pasiimti visas išmestas kortas. Jei melas buvo sėkmingai demaskuotas, melagis turi pasiimti kortas atgal. Tada ratas sukasi toliau ir tas žaidėjas, kuris spėliojo, ar jo kaimynas melagis, dabar pats meta kortas. Laimi tas, kuris pirmas atsikrato visų kortų.
Kortų žaidimas Karas
Tai skambiai pavadintas, tačiau labai paprastas žaidimas. Išsiskiria tuo, kad gali gerokai užtrukti, todėl puikiai padės praleisti ilgas kelionės valandas.
Taisyklės
Kortos išdalijamos visiems po lygiai, atlikusios padedamas į šalį. Išdalytų kortų atversti negalima. Žaidėjai jas sukrauna į gražias krūveles ir pasideda šalia savęs. Tada kiekvienas atverčia viršutinę krūvelės kortą ir padeda ją ant stalo. Tas, kurio korta aukščiausia rango, pasiima visas kortas ir sukrauna jas šalia savęs užverstas į kitą, kirčių, krūvelę. Tada dedama kita korta. Jeigu kelių žaidėjų kortos yra vienvardės, žaidžiamas karas: žaidėjai ant savo padėtų kortų padeda po užverstą. Karą laimi aukštesnio rango atverstą kortą padėjęs žaidėjas. Jis pasiima visas padėtas kortas (taip pat ir užverstas). Jei paaiškėja, kad tos atverstos kortos yra vienvardės, žaidžiamas dar vienas karas. Žaidimą laimi tas, kuris surenka visas kitų žaidėjų kortas. Jei bežaidžiant baigiasi kortos, jos toliau imamos iš kirčių krūvelės (tik ją prieš tai reikia gerai sumaišyti).
Kortų žaidimas Vežimas
Vežimas – vienas sudėtingesnių žaidimų, nes tenka apmąstyti keletą ėjimų į priekį ir greitai, tiksliai reaguoti į situaciją. Žaisti gali būti itin smagu – svarbu gerai išmaišyti kortas. Tikslas – kuo greičiau atsikratyti visų savo kortų ir pasitraukti iš žaidimo. Pralaimėjusiu skelbiamas tas, kuriam lieka visos kortos – vežimas.
Taisyklės
Dedama korta turi būti tokio pat rango arba tos pačios šeimynos, kokia yra prieš tai padėta korta. Patogiausia žaisti keturiese. Žaidžiama 24 kortų malka (nuo devynakių iki tūzų). Dalytojas sumaišo kortas, duoda kaimynui iš kairės jas perkelti ir po vieną, di arba tris išdalija žaidėjams. Iš viso kiekvienas gauna 6 kortas.
Koziriai
Vežimas ypatingas tuo, kad čia kiekvienas žaidėjas turi savo kozirius. Koziriai dažniausiai išsiaiškinami šiais būdais:
- To, kuris turi kryžių damą, koziriai kryžiai, jam iš dešinės sėdinčio žaidėjo – pikai, toliau sėdinčiųjų – atitinkamai širdys ir būgnai.
- Užverstos devynakės padedamos ant stalo ir po vieną ištraukiamos. Kokios šeimos devynakė, toks ir koziris.
Pirmas pradeda žaisti dalytojui iš kairės sėdintis žaidėjas. Jis padeda ant stalo kurią nors iš savo kortų. Jo kairėje sėdintis žaidėja turi atsikirsti ir padėti ant viršaus dar vieną kortą. Tada tą patį privalo daryti tolesnis žaidėjas. Taip žaidžiama ratu pagal laikrodžio rodyklę.
Atsikertama padėjus ant numestos kortos tos pačios šeimynos, bet aukštesnio rango kortą (pvz., kryžių devynakę galima kirsti kryžių valetu). Jei tokios neturima, dedamas bet kokio rango koziris. Jei jums numesta korta yra jūsų koziris, ant jos galite dėti tik aukštesnio rango kozirį. Taip pat jei numesta korta yra jūsų kairėje sėdinčio žaidėjo koziris, šį galite kirsti tik savo koziriu. Na o jei neturima kuo atsikirsti, reikia paimti visas sumestas kortas. Tada kairėje sėdintis žaidėjas daro ėjimą bet kuria savo korta.
Jei kairėje sėdintis žaidėjas atsikrato visų savo kortų ir pasitraukia, reikia turėti galvoje, kad dabar reikės paisyti naujo kaimyno kozirių. Ypač tai svarbu, kai liekama žaisti dviese, nes tuomet tas pats varžovas yra ir iš kairės, ir iš dešinės, taigi jo kozirius galima kirsti tik savo koziriais.
Žaidimai kortomis gali užtrukti, tad verta iš pradžių sutartį, kiek laiko ar padalijimų bus žaidžiama. Tada nugalėtoju paskelbiamas tas, kuris surenka mažiausiai vežimų. Galima žaisti ir tol, kol vienas iš žaidėjų surinks nustatytą kiekį vežimų, pavyzdžiui, tris ar penkis.
Kaip ir visi solitaire žaidimai – Pasjansas, Pasjansas Voras ir kiti, taip ir įprasti žaidimai kortomis atranda savo žaidėją. Žinai daugiau kortų žaidimų taisyklių? Parašyk mums!