Kortų žaidimas Pasjansas

Šis tradicinis Kortų žaidimas Pasjansas – vienas mėgstamiausių ir populiariausių kortų žaidimų. Žaisdami šį pasjansą nė nepastebėsite, kaip į jį įsitrauksite. Patraukliausia, kad žaidimo baigtį čia daugiausiai lemia įgūdžiai ir gebėjimas numatyti tolesnius ėjimus, o ne sėkmė, kaip būdinga daugeliui kitų pasjansų. Tikimybė laimėti net 99% – žinoma, jei sukursite nepriekaištingą strategiją. Kaip tik dėl šių ypatybių šis pasjansas taip plačiai mėgstamas – juk smagu žinoti, kad laimėjote ne sėkmei nusišypsojus, o protu ir sumanumu.

solitaire-žaidimas

Kortų žaidimas Pasjansas žaidžiamas su 52 kortų malka.

Pradinis kortų išdėstymas

Pasjansui dalijamas plotas dalijamas į tris laukus:

  • Atsarginį lauką kortoms pergrupuoti
  • Lauką šeimynų rietuvėms krauti
  • Žaidimų lauką.

Pirmiems dviems laukams skirkite tiek vietos, kad kiekviename tilptų po 4 viena šalia kitos sudėtas kortas. Jas į šiuos laukus dėsite žaisdami. Žaidimų lauke išdėliokite 8 stulpeliais atverstas kortas: pirmuose 4 stulpeliuose po 7, kituose po 6. Kortas dėliokite taip, kad vienos pridengtų kitas.

Žaidimo tikslas

Sudėlioti kortas šeimynomis pagal hierarchiją nuo tūzo iki karaliaus (A-2-3-4-5-6-7-8-9-10-V-Q-K).

klasikinis-solitaire-kortu-zaidimas

Klasikinis Solitaire kortų žaidimas. Kaip žaisti?

Klasikinis Solitaire kortų žaidimas žaidžiamas gana paprastai. Kilnoti leidžiama tik laisvąsias kortas (kurių nedengia kitos kortos) ir tik po vieną. Jas galite perkelti į šeimynų lauką, atsarginį lauką arba ant kitų laisvųjų kortų žaidimo lauke. Žaidimo lauke kortą galite dėti ant kitos, jei tik ši yra rangu aukštesnė (pvz., damą ant karaliaus, valetą ant damos) ir priešingos spalvos (raudoną ant juodos, o juodą ant raudonos). Jei tarp laisvųjų kortų yra tūzas, jį perkelkite į šeimynų lauką ir ant jo, atsiradus galimybei, dėkite rangų aukštėjimo tvarka visas kitas šeimynos kortas. Į atsarginį lauką galite kortą kelti, jei ten yra vietos – iš viso jame leidžiama laikyti padėtas viena šalia kitos 4 kortos. Čia kortos laikomos laikinai – tol, kol jų prisireikia žaidimo lauke arba pasitaiko proga padėti jas į šeimynų rietuves.

zaidimas-solitaire

Žaidimas Solitaire. Keletas patarimų

Prieš pradedami žaisti atidžiai apžvelkite žaidimo lauką. Paieškokite tūzų, atkreipkite dėmesį, kuriose jie vietose. Dėliojant šį pasjansą svarbu gerai suplanuoti ėjimus ir tik tada imtis veiksmų. Taip pat stenkitės visuomet turėti laisvos vietos atsarginiame lauke. Tai leis lanksčiau reaguoti į susidariusią situaciją, suteiks daugiau  galimybių manevruoti. Klasikinis žaidimas Solitaire – puikus laiko praleidimo būdas! Kviečiame išbandyti ir daugiau Solitaire žaidimų, pavyzdžiui, Pasjansą Vorą.