7 kortų pokeris (seven card stud)

7 kortų pokeris (angl. seven card stud) – tai viena senesnių, standartinėmis vadinamų, pokerio atmainų. Nuo Omahos ir Teksaso pokerio 7 kortų pokeris skiriasi tuo, kad dalis kortų žaidėjams dalijamos atverstos, taigi nuo pat žaidimo pradžios užsimezga nemenka intriga. Čia nėra aklųjų statymų. Be to, nėra bendrųjų kortų, bet jei žaidžia daugiau kaip 8 žaidėjai, tuomet atverčiama viena tokia korta.

Daugiau kortų žaidimų: Kortų žaidimas 66, Durnius ir kt.

Išsamios taisyklės

Šiam žaidimui reikalingas dalytojas. Paprastai kortas žaidėjai dalija paeiliui. Kiekvienam žaidėjui per visą žaidimą išdalijamos septynios kortos. Tikslas – sudaryti iš šių kortų aukščiausios vertės penkių kortų imtį ir laimėti puodą. Imtys vertinamos taip kaip ir kitose pokerio atmainose. 

Kiekvieno dalijimo pradžioje visi dalyviai pastato ante – iš anksto nustatytą žetonų kiekį. Tai tarsi pradinis žaidėjo įnašas į puodą. Tada kiekvienam žaidėjui padalijama po tris kortas: dvi užverstas ir vieną atverstą. Žaidėjai, įvertinę kortas, atlieka statymus, pasuoja arba susilaiko. Statymų ratą pradeda žaidėjas, kurio atverstoji korta yra aukščiausio rango. Toliau statoma paeiliui pagal laikrodžio rosyklę. Žaidėjams išdalijama po atverstą ketvirtą kortą. Žetonai statomi (arba ne) antrą kortą, žaidėjams išdalijama po atverstą penktą kortą. Žetonai statomi (arba ne) trečią kartą, žaidėjams išdalijama po atverstą šeštą kortą. Taigi, žetonai statomi (arba ne) ketvirtą kartą, žaidėjams išdalijama po užverstą septintą kortą. Žetonai statomi (arba ne) penktą kartą, žaidėjai atverčia savo kortas. Tas, kuris turi aukščiausią vertės penkių kortų derinį, laimi puodą.

7-kortų-pokeris-seven-card-stud

Keletas pokerio teorijos faktų

Žinomas pokerio teoretikas ir žaidėjas amerikietis D. Slankstis (Slanksty) knygoje Pokerio teorija (Theory of Poker) yra pabrėžęs, kad kaskart, kai žaidžiama kitaip, nei žaistumėte žinodami priešininko kortas, suteikiate priešininkui pranašumą. Kaskart, kai žaidžiate taip, kaip žaistumėte žinodami oponento kortas, pranašumą įgyjate jūs. Tą pačią mintį galima pasakyti ir kitaip: jei priešininkas žaidžia kitaip, nei žaistų žinodamas jūsų kortas, jūs įgyjate pranašumą, o jei jis žaidžia taip, kaip žaistų žinodamas jūsų kortas, pranašumą įgyja jis. Žinoma, kitų žaidėjų kortų jūs nežinote. Tačiau turite stengtis jas nuspėti atsižvelgdami į priešininkų elgesį, bendrąsias kortas ir savo kortas.

Žaidėjo, žaidžiančio pokerį, mąstymo lygmenys

1 lygmuo: mąstote apie savo kortas
2 lygmuo: mąstote apie priešininko kortas
3 lygmuo: svarstote, ką priešininkas mano apie jūsų turimas kortas
4 lygmuo: svarstote, ką priešininkas mano, ką jūs manote apie jo kortas ir pan.

Jei norite būti pranašesnis už priešininką, jūsų mąstymo lygmuo turi būti aukštesnis nei jo. Pavyzdžiui, jeigu priešininkai galvoja tik apie savo kortas, žaidimą galite pasukti savo naudai pradėję galvoti apie jų kortas.

Mintys apie ėjimą

Kaskart, kai atliekate tam tikrą žaidimo veiksmą, turite suvokti šio veiksmo priežastis, kodėl šis veiksmas pranašesnis už kitus įmanomus veiksmus, kokie bus tolesni veiksmai (planas).