Kortų žaidimas Asilas

Kortų žaidimas Asilas – tikrai nesenstansti klasika, kurią mėgsta ir vaikai, ir suaugę. Asilą, sakoma, smagiausia žaisti, kai žaidėjų yra 4 ir daugiau. Taisyklės visai paprastos, tereikia susirasti įprastą kortų kaladę ir vieną kitą žaidimo kompanioną, kad žaidimas taptų ypatingas!

asilas-kortu-zaidimas-taisykles

Kaip žaisti asilą?

Klausimą, kaip žaisti Asilą, išgirsta vos keletas. Bet dėl viso pikto, pateiksime jums labai paprastas šio kortų žaidimo taisykles.

Kiek reikės kortų?

Kortų malkos dydis priklauso nuo žaidėjų skaičiaus. Kiek žmonių žaidžia, tiek rangų kortų reikia paimti. Pavyzdžiui, jei žaidėjų keturi, malka sudaroma iš tūzų, karalių, damų ir valetų. Jei prisijungia penktas žaidėjas, pridedamos dešimtakės, jei šeštas – devynakės ir t.t.

Kortų dalijimas

Atrinktos kortos labai gerai sumaišomos ir po vieną išdalijamos žaidėjams, iš viso kiekvienam po keturias. Žaidžiama pagal laikrodžio rodyklę.

kaip-zaisti-asila

Pradedam žaidimą!

1 variantas

Pirmasis žaidimą pradeda daytojo kairėje sėdintis draugas. Pastarasis žaidėjas išrenka vieną jam nereikalingą kortą ir užverstą, kad niekas nematytų, paduoda kaimynui iš kairės. Žaidėjas, gavęs kortą savo ruožtu daro tą patį. Taip žaidžiama ratu tol, kol kurio nors žaidėjo rankose atsiduria keturios vienvardės kortos. Pavyzdžiui, keturios damos, keturi valetai, keturi tūzai, keturios dešimtakės ar pan. Tada šis žaidėjas pabeldžia į stalą ir pasakęs ASILAS pasitraukia iš žaidimo. Kiti siunčia kortas toliau. Žaidėjas, nespėjęs per dalijimą surinkti vienvardžių kortų, tampa asilu ir pelno pirmą šio pavadinimo raidę A.

2 variantas

Šis žaidimo variantas taip pat žaidžiamas kaip ir pirmasis variantas iki kol ateina eilės sakyti ASILAS. Šis žaidėjas pasakęs garsiąją frazę ir laimėjęs žaidimą, šias 4 kortas išdalina kitiems žaidėjas ir pats žaidžia su likusiomis kortomis. Taip žaidžiama tol, kol vienas žaidėjas surenka pilną frazę ir užsitarnauja asilo titulą.

Dažnai skirtingos draugų kompanijos turi savitas žaidimo taisyklės, todėl tik nuo jūsų priklausys, kuris žaidimo variantas jums priimtinesnis ir labiau patinkantis. Žinoma, galite žaisti ir visiškai pagal savo taisyklės ir jomis pasidalinti su mumis 🙂

Žaidimo pabaiga

Kortų žaidimas ASILAS žaidžiama tol, kol kas nors pralošia šešis kartus ir surenka visas šešias žodžio asilas raides. Jeigu Asilą jau sužaidėte, kviečiame išbandyti kitus trumpus kortų žaidimus Melagį, Karą ar Vežimą.