UNO taisyklės | Kaip žaisti UNO?

Magiški skaičiai ir stebuklingos spalvos klasika tapusiame kortų žaidime „UNO“ jus kviečia praleisti laiką taip kaip dar niekada nesate to darę. Derinkite kortas, keiskite eilės tvarką, klaidinkite savo priešininkus, kad pakeistumėt situaciją – ir visa tai populiarumo aukštumas pasiekusiame „UNO“ kortų žaidime. Žaidimas „UNO“ apsuks galvą kiekvienam, nes kortų atsikratymas nėra toks jau lengvas kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pasiruoškite ne tik mikliuosius savo pirštelius, bet ir akyląsias akeles, nes jūsų priešininkas daug greičiau, nei jus tikitės, stengsis akimirksniu žaidimo eigą pasukti tokia linkme, kuri, deja, bet jums nebus palanki, todėl „UNO“ taisyklės turi tapti šventu reikalu.

uno kortos

DUK apie UNO žaidimą

❓ Kiek žaidėjų gali žaisti UNO?

UNO mažiausiai gali žaisti 2, o daugiausiai 10 žaidėjų.

❓ Koks yra UNO žaidimo tikslas?

Šio žaidimo tikslas yra išsimesti visas rankose turimas korteles.

❓ Nuo kelių metų galima žaisti UNO?

UNO galima žaisti net ir mažiems vaikams, kadangi taisyklės yra labai paprastos.

UNO kortų taisyklės. Tikslas

Kaip minėjome, jog jums reikės mikliųjų jūsų pirštukų ir akylių akelių, tai tą turėjome omenyje tam, kad jų prireiks „UNO“ žaidimo tikslui pasiekti, kuris skamba taip: būti pirmuoju asmeniu, kuris žaidžia paskutinę jūsų rankoje esančią korta. „UNO“ kortų taisyklės skelbia, kad šio žaidimo smagumas – reikalavimas sušukti „UNO“ tuomet, kai jūsų rankose liks viena (paskutinė) korta. Šis akimirksniu subliukšti galintis momentas arba priartins jus prie pergalės, arba nutolins, priversdamas pasiimti papildomų kortų, nes „UNO“ kortų žaidimas kiek gali būti smagus, tiek gali būti ir negailestingas atlikus bent mažiausią klaidą.

„UNO“ žaidimas. Pradžia

„UNO“ žaidimas, nors ir yra paprastas ir greitas, tačiau jis yra ir toks žaidimas, kuriame griežtai reikia laikytis taisyklių, kad sąžiningumas būtų garantuotas.

Renkame kortų dalytoją

Dalintojas nustatomas sumaišius kaladę ir kiekvienam žaidėjui ištraukiant kortą. Žaidėjas, kurio kortoje yra didžiausias skaičius, yra dalintojas.

Jei žaidėjas ištraukia specialią kortą, kurioje nėra skaičių, pavyzdžiui, „Wild“ kortelę, žaidėjas turi grąžinti tą kortą į kaladės apačią ir ištraukti naują kortą. Jei du ar daugiau žaidėjų ištraukia tą patį didelį skaičių, tie žaidėjai turi grąžinti kortas į kaladę ir traukti naujas kortas, kol vienas žaidėjas ištraukia daugiau nei kitas.

uno kortų žaidimas

Kortų dalybos

Išsiaiškinus, kas bus jūsų žaidimo vakaro dalintojas, kiekvienam žaidėjui išdalinamos septynios kortos. Likusios kortelės dedamos užverstos. Dalintojas paima pirmąją kortą iš traukimo krūvos ir padeda ją užversta šalia tos pačios traukimo krūvos. Jei ši korta yra „Wild“ arba „Wild Draw 4“ korta, ta korta dedama į traukimo krūvos vidurį ir ištraukiama nauja korta.

Žaidėjas, esantis dalintojo kairėje, yra pirmasis žaidėjas, nebent pradinė apversta korta yra atvirkštinė korta. Įsidėmėkite, „Reverse“ „UNO“ korta laikoma aktyvia, net jei žaidėjas šia korta dar net nežaidė, todėl tai būtų asmuo, esantis dalintojo dešinėje.

Žaidžiant šį stalo žaidimą ilgiau, įprasta, kad dalintojas turi pasikeisti. Tai vyksta labai paprastai: dalintoju tampa tas žaidėjas, kuris yra dabartiniam dalintojui iš kairės (laikomasi laikrodžio rodyklės taisyklės) nuo paskutinio dalintojo. Žaidžiant su jaunesniais vaikais, aukščiausios kortelės ištraukimo alternatyva yra leisti jauniausiam vaikui būti pirmuoju dalytoju.

Kaip žaisti „UNO“?

Savo ėjimo pradžioje žaidėjas gali suderinti atverstos kortelės skaičių arba spalvą su ta kortele, kurią turi savo rankose.

  1. Jei korta sutampa, žaidimą tęsia kitas žaidėjas.
  2. Jei žaidėjas neturi atitinkamos kortos, bet turiWild Card arba Wild Draw 4 kortą, jis gali pasirinkti žaisti būtent su kažkuria viena iš turimų kortų. Tiesa, šios kortelės leidžia žaidėjui pasirinkti bet kokią spalvą.
  3. Jei žaidėjas neturi ir negali žaisti su kuria nors iš savo turimų kortų, tada žaidėjas turi paimti viršutinę kortą iš kortų traukimo krūvos. Jei ištraukta korta negali pratęsti žaidimo, jis ją pasiima, jeigu gali – deda ant žaidimo krūvelės viršaus.
  4. Atkreipiame dėmesį, kad žaidėjas neprivalo žaisti atitinkama korta, jei tokią jis turi. Jis gali pasirinkti žaisti „UNO“ korta „Wild“ arba paimti naują kortą iš traukimo krūvos.
  5. Beje, stebėkite tokius žaidėjus, nes „UNO“ kortų taisyklės sako, kad, jei jau pasirinkote paimti kortą iš traukimo krūvos, jūs negalite žaisti korta, kuri iš pradžių buvo jų rankoje. Po to, kai žaidėjas atitinka atverstą kortelę, žaidimo eilė perleidžiama kitam žaidėjui.
  6. Žaidimo pradžioje žaidimas tęsiamas pagal laikrodžio rodyklę. Na, o jei bus padėta „UNO“ korta „Reverse“, kaip nurodo pavadinimas, atvirkštinė korta pakeis kito žaidėjo kryptį iš kairės į dešinę arba iš dešinės į kairę.
  7. Kai su šia „Reverse“ korta žaidžia du žaidėjai, ji atlieka „praleisti kortą“ funkciją. Jeigu ištrauksite kortą „Skip“, ėjimą irgi praleis sekantis žaidėjas.
  8. Jei iš traukimo krūvos paimama paskutinė korta, visos sužaistos kortos, išskyrus aukščiausią atverstą kortą, turi būti sumaišytos ir naudojamos kaip nauja traukimo krūva. Tai gali tęstis tiek kartų, kiek gali prireikti, kol kam nors pagaliau pritrūks kortų rankoje.
uno flip dos

UNO kortos

UNO stalo žaidime yra tiek daug kortų, jog šio žaidimo naujokui pravers žemiau išvardytos specialios UNO kortos ir jų reikšmės. Kituose žaidimuose, tokiuose kaip „Uno Flip“ arb „Uno Dos“, yra ir daugiau kitokių kortelių.

„Reverse“ korta

Gražuolė UNO korta „Reverse“ pakeičia žaidimo tvarką (iš kairės į dešinę arba iš dešinės į kairę). Ją puiku naudoti norint sustabdyti žaidėjo kortų visišką išsimetimą. „Reverse“ kortos simbolis – su dviem rodyklėmis, nukreiptomis priešingomis kryptimis, viena ant kitos. Ši atvirkštinė korta turi spalvą ir gali būti žaidžiama tik tos spalvos atverstomis kortomis.

„Skip“ korta

Dėl šios kortos kitas turintis eiti žaidėjas praranda savo ėjimą. Žaidimas tęsiamas po jo esančio žaidėjo, tarsi jis būtų baigęs savo eilę. Dviejų žaidėjų žaidimuose ši korta leidžia iš karto eiti tam pačiam žaidėjui. Praleidimui naudojamas simbolis paprastai yra apskritimas su linija. Ši korta turi spalvą ir gali būti žaidžiama tik atverstomis tos spalvos kortomis.

„Draw 2” korta

Su šia korta galima neblogai paspirginti po jūsų ketinantį eiti žaidėją. Ši korta priverčia jį ištraukti dvi kortas ir praleisti savo eilę taip, lyg tai būtų su „Skip“ kortele. Joje naudojamas simbolis „+2“. Turi spalvą ir gali būti žaidžiamas tik tada, kai atversta korta yra tokios pat spalvos.

žaidimas uno wild reverse skip draw 2 4 korta

„Wild“ korta

Daug pranašumų turinti korta, leidžia žaidėjui žaisti su bet kokia spalva ar skaičiumi bei šis žaidėjas gali rinktis kokia spalva bus žaidžiama toliau. „Wild“ korta gali būti žaidžiama net jei žaidėjas turi kitą kortą, kurią galima žaisti. Jos paprastai yra juodos ir turi visas keturias spalvas. Jei „Wild Card“ arba „Wild Draw 4“ korta yra pirmoji žaidimo korta, pirmasis žaidėjas gali pasirinkti spalvą.

„Wild Draw 4” korta

Viena geriausių ir visų žaidėjų trokštamiausia „UNO“ korta „Wild Draw 4” tiesiog priverčia kitą žaidėją ištraukti keturias papildomas kortas ir praleisti savo ėjimą. Skirtingai nuo kortos „Wild“, „Wild Draw 4“ korta negali būti žaidžiama, jei žaidėjas turi kortą, kurios spalva ir (arba) skaičius yra tokios pat kaip ir atversta korta. Ši korta atrodo kaip „Wilds“ korta tik su simboliu „+4“.

Kaip laimėti UNO?

O dabar jums prireiks skardaus balso. Prieš žaisdamas savo priešpaskutinę kortą, žaidėjas privalo pasakyti „UNO“. Ir tai turi padaryti kuo garsiau, kad visi girdėtų. Jei žaidėjo rankoje yra tik viena korta, o kitas žaidėjas sako „UNO“ prieš pradedant eilę, žaidėjas turi ištraukti keturias naujas kortas iš traukimo krūvos.
Jei kitas žaidėjas pradeda savo eilę ir niekas nesako „UNO“, žaidimas bus tęsiamas įprasta vaga. Tiesa, ištarus „UNO“ žaidimas dar nėra laimėtas. Žaidėjas vis tiek turi žaisti paskutine kora. Jei jis negali ja žaisti, jis turi paimti papildomas kortas iš traukimo krūvos, kol galės vėl žaisti.

Jei laimėjimo korta yra „Draw 2“ arba „Wild Draw 4“ korta, kitas žaidėjas turi ištraukti tas kortas prieš žaidimo pabaigą, nes šios kortelės naudojamos balams skaičiuoti.

kaip žaisti uno

UNO taškų skaičiavimas

Oficialios „UNO“ taisyklės teigia, kad žaidimas laimimas, kai pirmasis asmuo pasiekia 500 taškų. Žaidžiant savame draugų rate ar tiesiog su šeima, šį taškų skaičių galima pakeisti. Dažnai įprasta skaičiuoti net ne taškus, o tiesiog kiek laimėta raundų.

Laikantis oficialaus žaidimo taškų skaičiavimo yra taip: kiekvieno žaidimo pabaigoje visos kortos suskaičiuojamos, o to žaidimo rezultatas užrašomas ir sumuojamas siekiant nustatyti, ar kuris nors žaidėjas įveikė 500 taškų ribą. Visos sunumeruotos kortelės turi nominalią vertę (nuo 0 iki 9). „Reverse“, „Skip“ ir „Draw 2” kortas surenka po 20 taškų. „Wild“ ir „Wild Draw“ 4 kortos yra vertos net po 50 taškų.

„UNO“ žaidimas – smagus ir nenuspėjamas vienu metu. Visas jo smagumas yra paslėptas kortose, o ypač specialiose (p.s. yra ir UNO internetu versija). Jos akimirksniu, kaip žaibas iš giedro dangaus gali pakeisti žaidimą taip, kad privers aikčioti visus susirinkusius žaisti. Aikčioti taip, kad jau iš anksto susikurtas strategijas reikės tiesiog išmesti į šiukšlių dėžę ir per akimirką susiskurti naują žaidimo eigą. Šios kortos padeda ne tik sukurti žaidimui tam tikras strategijas, bet ir sumaišyti visiems kortas negrįžtamai, bet nuo to žaidimas tik dar įdomesnis.