Soliteris: kaip žaisti legendinį žaidimą?

Žaidimas Soliteris niekaip kitaip negali būti apibūdintas, o tik kaip legendiniu visų laikų žaidimu ir taškas. Tai toks visų kartų žinomas žaidimas, kuriam nėra lygių: kad ir koks naujas žaidimas beatsirastų, ištarus Soliteris vistiek visi akimirksniu supras apie ką sukasi kalba. O įdomiausia tai, kad šis solitaire žaidimas reikalauja ištikimiausio ir geriausiai pažįstamo draugo – savęs. Jums nereikia sukti galvos, ką pasikviesti pasimėgauti jūsų draugija, nes žaisite ir būsite geriausia savo žaidėjo versija – jūs. 

zaidimas klasikinis soliteris

Žaidimas Soliteris

Koks yra Soliterio tikslas? Vieno žaidėjo kortų žaidimo tikslas yra atsikratyti kortų ir sudėti kaladę į seką ir pagal kostiumą nuo tūzo iki karaliaus. Žaidimas laimimas, kai į pamatą įmontuota visa kortų kaladė. Norint laimėti šį žaidimą, reikia gerai išmanyti žaidimo taisykles ir struktūrą, todėl būtent apie tai ir kalbėsime toliau straipsnyje. Karaliai yra aukščiausia korta šiame žaidime, o tūzai – žemiausia.

Pradėkime nuo terminų, kuriuos reikia žinoti prieš pradedant žaisit. „Tableau“  reiškia septynios krūvos ant pagrindinio stalo. „Foundations“ – keturios eilės krūvos, kurias žaidėjas bando sukurti iš lentelės, pradedant karaliumi. Keturi tūzai pateks į pagrindo apačią. „Stock“ – taip pat žinomos kaip rankų krūva. Likusios kortos sudaro krūvą, kurią žaidėjas naudoja, kad į žaidimą būtų įtrauktos papildomos kortos. „Waste“ – talonas arba kitaip tariant išmestos kortos iš atsargų, kurių šiuo metu žaisti negalima.

Žaidimo pradžia

Pagrindinės lentelės krūvos sudaromos sudedant septynias atskiras kortų krūveles. Eilė štai tokia: pradėkite nuo kairės, padėkite pirmąją kortelę atsukta į viršų ir išdalinkite vieną kortą užversta į apačią kitoms šešioms krūvoms. Pereikite į antrąją krūvą, įdėkite kortelę į antrąją krūvą atversta į viršų ir išdalinkite kortą apverstą į likusias penkias krūvas. Eilė trečiai kortų krūveliai: padėkite kortelę užverstą į viršų, išdalydami užverstą kortą į kitas keturias krūvas.

soliteris kortos zaidimo pradzia

Kai dalijatės, kortų krūvos neturėtų būti tiesiai viena ant kitos, bet turėtų sudaryti pakopinį kortų stulpelį. Kartokite su kiekviena krūva, kol septintoje krūvoje bus šešios kortos žemyn ir viena korta aukštyn. Vienoje krūvelėje turi būti viena atversta korta, antroje krūvelėje turi būti viena atsukta į apačią ir viena į viršų, trečioje krūvelėje turi būti dvi kortos, apverstos žemyn, ir viena korta aukštyn, keturios turi turėti tris kortas užverstas, viena atsukta ir pan.  Likusios kortelės yra atsargos. „Waste“ krūvoje dar neturėtų būti jokių kortelių.

Solitaire žaidimo eiga

Įsidėmėkite, kad jūsų tikslas yra sukurti seką tarp septynių krūvų mažėjančia tvarka (karalius, karalienė, džokeris, 10, 9, 8 ir t. t.), keičiant spalvas (judėti privaloma mažėjančia tvarka (karalius yra aukščiausia korta),  nepamirškite kaitalioti spalvas. 

soliterio kortu deliojimas

Jei atverstą kortelę perkeliate ant kitos atvirkštinės kortelės, galite apversti ką tik atblokuotą kortelę. Jei vienoje iš krūvų liko tuščia vieta, į jos vietą galite įdėti karalių (ir tik karalių). Na o jei turite tūzų, perkelkite juos į pagrindą, kur galiausiai įdėsite visus keturis tūzus. Čia galite pradėti kaupti pagal eilę didėjančia tvarka (tūzas, 2, 3, 4, 5 ir t. t.). Paskutinė atversta korta sekų krūvelėje (arba naujausia į tą krūvą padėta korta) gali būti perkelta į pagrindą.

Paprastai čia yra gera idėja žaisti žemesnėmis kortomis pagal eilę tūzo pagrindu. Nepamirškite, kad dar turite ir „Waste“ kortų krūvą. Naudokite ir šią kortą, kad ištrauktumėte kortelę po vieną. Šias kortas galite naudoti vienoje iš savo krūvų, kad sukurtumėte seką. Taip pat galite sukrauti stulpelius, pridėdami vieną seką prie kitos, jei pirmoji atversta korta atitinka mažėjančią seką. Perkėlus stulpelį, atsilaisvins atvira korta, kurią galėsite apversti. Jei panaudojote visas atsargoje esančias kortas ir visos užverstos kortos buvo atskleistos, turėtumėte sugebėti sėkmingai perkelti visas kortas į tūzo pamatus. Taip jūs laimite žaidimą.

soliterio zaidimo pabaiga

Soliterio kortos

Kiekvieną kartą žaidžiant šį žaidimą susikuriame ir savų, individualių taisyklių. Tačiau laikantis originalių šio žaidimo taisyklių, Soliterio kortos ir jų taškus skaičiuoti yra būtina štai taip: „Stock to tableau“ – 5 taškai; „Tableau to foundation“ – 10 taškų; „Turn over tableau card“ – minus 15 taškų. Papildomi taškai skiriami taip pat.  Už žaidimus pagal laiką: 700 000 per žaistas sekundes, plius 2 taškai atimami už kiekvieną 10 sužaistų sekundžių.

Soliteris versijos

Solitaire žaidimai egzistuoja jau 100 metų, tačiau ne visi jie vadinasi tiesiog „Solitaire“, todėl jie vadinami kitais pavadinimais. Jų pavadinimai priklauso nuo  žaidimo versijos taisyklių ir regioninių skirtumų. Pagrindiniai 5 variantai yra „Spider Solitaire“, „Pyramids“, „Klondike“, „FreeCell“ ir „TriPeaks“. Bet kuris iš šių žaidimų suteikia panašią žaidimo patirtį, kiekvienas su savo skirtingais ypatumais. Pavyzdžiui, „Spider“ reikia 8 krūvų, o „FreeCell“ neturi atsargų.

Soliteris online

Kaip ir daugelį kitų žaidimų, taip ir šį galima surasti internete. Iš tiesų, internete galima daryti ką norime, todėl, jei esate užkietėjęs šio žaidimo fanas ir visą savo veiklą organizuojate internetinėje aplinkoje – Solitaire online kaip tik jums.

foto

Žinoma, visada galite žaisti Soliteris naudodami gerą kortų kaladę, tačiau jei esate kelyje ir trokštate kortų žaidimo, yra būdų žaisti ir internete. Yra daugybė Soliterio programų, skirtų naudoti mobiliesiems telefonams, o kompiuteriai netgi buvo iš anksto įdiegti su šiuo nepakartojamu žaidimu.

Nemokamai žaidimas yra pasiekiamas internetinėse svetainėse tokiose kaip:

Dar viena labao populiari šio klasikinio žaidimo svetainė yra www.freesolitaire.com . Ji siūlo daugybę klasikinio kortų žaidimo variantų (įskaitant „Classic Solitaire“, „Spider Solitaire“ ir „Klondike Solitaire“). Jei turite šiek tiek laiko, tai puiki vieta apsilankyti, pasimėgauti žaidimu ar dviem ir išbandyti kitą Soliteris žaidimo versiją. 

Atkreipiame dėmėsį, kad skaitmeninėje versijoje žaidėjams nereikia tiek daug laiko skirti kortelių tvarkymo rūpesčiams ar nuolat besikeičiančioms taisyklėms. Vietoj to, žaidimas yra paprastas, todėl žmonės gauna daugiau vertingos praktikos, nei būtų įmanoma kada nors anksčiau.

Soliteris dviems?

Pradinė ir originali šio žaidimo versija sukurta žaisti tik vienam žaidėjui, tačiau yra ir tokių variantų, kuriais galima mėgautis ir dviese ar net su daugiau žaidėjų nei du. „Nerts“ (taip pat žinomas kaip „Nuts“, „Pounce“ arba „Lenktynių demonas“) yra konkurencingas Soliteris žaidimas. Jį galima žaisti nuo dviejų iki keturių žaidėjų. Nuorodą į žaidimą yra https://bicyclecards.com/how-to-play/nerts

Šiame žaidime kiekvienas žaidėjas gauna savo kaladę, geriausia – dviejų skirtingų tipų kortas, kad būtų galima atskirti kiekvieno žaidėjo kortas. Žaidimo tikslas – perkelti kuo daugiau kortelių iš savo rezervo ir perkelti kortas į pamatą. Tai greita Soliteris žaidimo versiją, skirta žaisti su draugais.

Nuo tada, kai prieš tris dešimtmečius buvo sukurta programinė įranga, „Microsoft Solitaire“ kiekvieną mėnesį šį žaidimą žaidžia daugiau nei 35 milijonai žaidėjų, ir tai tik „Microsoft“. Šiandien yra daugybė internetinių versijų ir programų, skirtų vartotojams virtualiai paleisti Soliteris žaidimus. O ką jau kalbėti apie tuos, kurie renkasi klasikinį variantą žaisti su įprastomis kortomis. 

DUK apie Solitaire

Kiek žaidėjų gali žaisti Solitaire?

❓ Solitaire žaidžiamas vieno žaidėjo, tačiau daugelyje online versijų galima žaisti ir keliems žaidėjams.

❓ Kur geriausia žaisti Solitaire Online?

Online geriausia žaisti šiose svetainėse:

❓ Su kiek kortų žaidžiamas Solitare žaidimas?

Solitaire žaidžiamas su pilna kortų kalade.